Reporty ze závodů

(Tentokrát ne zážitky, ale průběh závodu)

Průběh 1. etapy (ST 6.9.2006 Adria)

(Původně zamýšlený souhrnný průběh všech etap by byl přece jen delší, než jsem předpokládal, proto jej raději rozdělím do jednotlivých etap. Dlouhé články se mi špatně píšou a myslím, že i hůře čtou).

1. etapa (4200 m) v úzkých uličkách středověkého typu tak trochu připomínala labyrint množstvím slepých uliček. Tratě u kategorií Masters mužů i žen byly identické. Vystartoval jsem svižně a úmyslně hlasitým funěním rozehnal korzující domorodce. 1. a 2. kontrola jasná jak italské slunce, přesto na 1 kontrole nechala vítězka veteránek Jindra Dohnalová přes 2 a půl minuty,  když přeběhla rožek budovy s úzkým chodníčkem a 15 m od lampiónu se dlouho chytala. To ji tak dopálilo, že napálila další dva postupy tak, že je měla rychlejší, než všichni muži (což nás notně šokovalo). Na 3 jsem nepochopitelně odbočil o ulici dříve. Na 4 se pomocí zamřížovaných oken hromadně lezlo přes nepřekonatelnou zeď (na mapě částečně zakrytou přetiskem), což by u nás na mistrovství zcela určitě znamenalo diskvalifikaci. Zde to byl pravděpodobně nejrychlejší postup. Trojkovou chybu jsem zopakoval na 6. Drobná chybička na 8 (horší volba jednoho ze dvou průchodů). Z 9 nepřesný odběh vzápětí korigován. Místo jistoty malý risk na 10 dopadl dobře, do té správné uzoučké uličky jsem se trefil. Jedna byla totiž slepá. Největší hrůza mne čekala z 12 (sběrka) do 20 m vzdáleného cíle. Oblouk byl tak blízko, že jsem jej přehlédl a netrefil se do uzoučkého koridoru začínajícího těsně u startovního pódia až za 10metrovou mezerou. Tak dopadlo nemálo všech těch, kteří se více věnovali mapě (s jinak zakresleným cílem), než sledování okolí. Ještě že Italové nerozuměli polohlasitým úlevným okomentováním těchto nezdarů.

Stačilo mi to na 2. místo. S minutovou ztrátou 3. doběhl jeden z Izraelců. S půlminutovým náskokem zvítězil Olda Přinda, letošní dvojnásobný mistr ČR (sprint a krátká trať). Je dobrý mapař, dobře běhá a hlavně nedělá chyby. Když jsem s ním porovnával postupy bez chyb, bylo to na střídačku tak půl na půl. V tu chvíli mne napadlo zaútočit v dalších etapách na vedoucí pozici. Možná to byla chyba.

(konec 7. části, pokračování příště)

Jindra st.

 

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Nadcházející události

21 čvn 2024;
16:00 - 17:30
Běžecký trénink
22 čvn 2024;
Celý den
Žebříček B-Morava, Roštín
23 čvn 2024;
Celý den
Žebříček B-Morava, Roštín
25 čvn 2024;
17:15 - 19:00
Dráha na stadionu
26 čvn 2024;
16:00 - 18:00
Mapový trénink

Přihlášení

Strava