Reporty ze závodů

{mos_sb_discuss:5}Neděle 10.9.2006, den odjezdu

Snad nejkrásnější východ slunce za celý pobyt, pár nafocených siluet proti slunku a hurá do od včerejšího dne rozbouřeného moře. Výhoda byla, že tak brzy ráno na nás nepískal žádný plavčík, když jsme se vzdálili na pár stovek metrů do moře. Ikdyž tak dobrodružné a romantické jako v noci to za světla už nebylo. Poslední pohled a pozdrav moři a balit.

Po snídani jsme všichni dostali od pořadatelů lehké šusťákové vesty (podobně jako na začátku pobytu pěkná propagační trička, podle nichž jsme se během pobytu poznávali mezi množstvím domácího obyvatelstva) a vydali se po stejné trase zpět do centra Evropy.

Opět jsme obdivovali střídající se tunely a viadukty, klenoucími se nad širokými říčními koryty. Prázdnými, co se vody týká, zato plnými vápencového kamení, tentokrát bez nákladních aut, (neboť byla neděle) a kladně hodnotili tento způsob těžby nejen citlivý k přírodě, ale docela i logický. Proč by Taliáni měli lámat vápenec ze skal a štítů a ničit si tak krásnou přírodu, když mají koryta řek plná kamenů, které spadly samy z těch skal nebo je vzal proud? Stačí je jen posbírat a naložit a tím i vyčistit koryto dřív, než zas přijde velká voda.

Kolona nás čekala tentokrát před Vídní, kde se zužovala dálnice kvůli opravě vozovky.

Do Olomouce jsme dorazili ve 22 hodin.

(konec 6. části, příště a naposled k vlastnímu průběhu závodu z pohledu účastníka)

Jindra st.

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Strava