Reporty ze závodů

{mos_sb_discuss:5} Původně jsem chtěl publikovat všech 11 svazků čítajících 83 kapitol, které mám napsány o závodech, na kterých jsme byli tento víkend. Protože jsem byl jen polovedoucí, můžete bohu(žel/dík) očekávat jen polovičatý článek.

 

Naše nepříliš početná výprava byla doplněna doplněna o kolegy z Farmy Vizovice a Luhačovice. Jeli jsme v dálkovém voze Karosa LC 735 bez klimatizace se standardním vybavením s radiálními pneumatikami (na zadních kolech potom byly použity pneumatiky protektorované. S malou závadou na levém předním kole a levém křídle předních dveří. Omlouvám se za to, že zde nevyjmenuji všechny členy naší výpravy - inu, polovičatost. Ze Zlína jsme vyjeli 15. září v 16 hodin 13 minut, kvůli spoždění s oddílovým stanem.
Povětrnostní podmínky byly velice příznivé. Posuďte sami:

okluzní fronta: 356 - 42, 359 - 44, 360 - 30
teplá fronta: 350 - 38, 345 - 34, 341 - 33
výška, tlak, teplota, rosný bod:
570 - 954 - 7,6 - 3,6
2.760 - 745 - 9,9 - 14

Jak sami vidíte, lepší počasí jsme si nemohli přát. Nálada v autobuse byla výborná.

První zastávku jsme udělali za Olomoucí na benzínové stanici. Pod vedením Mgr. Šidly jsme se vydali na její prohlídku, neboť zde, jako malý chlapec, před válkou již jednou projížděl.
Dali jsme se s personálem benzínové stanice vyfotografovat. Snímky se mi bohužel doposud nepodařilo vyvolat, tak vám je alespoň popíšu. Ta vlevo, to je Janička, vpravo, ta štíhlá a vyšší, to je Kaťuška. Ten usměvavý muž v pozadí je vedoucí Josef Severín, kterému děvčata žertem přezdívají "Samec".

Bohužel nebylo příliš času na bližší seznámení, protože se za námi vytvořila dlouhá řada vozidel, a tak jsme naše přátele na rozloučenou už jen obdarovali: děvčatům jsme dali zrcátka a korál, vedoucímu pak kapesní nůž s malovanou střenkou. Před Hradcem Králové nás zpomalilo několik objížděk, z nichž nejdelší vedla obcemi: Býšť, Hoděšovice, Bělečko, Třeběchovice pod Orebem a Blešno až do samotného Hradce. Další krátká zastávka byla naplánována v Liberci, kde jsme nabírali další dva členy naší výpravy - Tomeše a Jiřina. Liberec je středně velké, ale rušné městečko s rozvinutou sítí služeb. Obyvatelstvo je přívětivé a naše přítomnost ve měste nezpůsobila žádný větší rozruch. Zdejší občané jsou většinou zaměstnáni v terciálí sféře, zejména pak v cestovním ruchu. To už nám ale časový plán velel nasednout do autobusu a pokračovad dál, směrem na sever.
Po půl jedenácté jsme konečně dorazili do Frýdlantu, kde jsme odprezentovali, poslali Luhany do transportu směrem do jejich ghetta a poté ulehli k zaslouženému spánku v tělocvičně o rozměrech 35x67,5 m s dubovými parketami tvrdšího charakteru.

Málem jsem zapomněl, že jsem byl jen polovedoucí. Proto z následujících dnů vyberu jen zhruba každé sté slovo svých archivů o tomto závodě.

Sobotní dopolední sprint se konal v lehce napalmovém parku a přilehlém potoce nedalekých Lázní Libverda. Našim barvám se zde poměrně dařilo - Bingo svým vítězstvím potvrdil své vysoké kvality, pozadu nezůstal ani óóó Onin, který také vyhrál. Z dalších výsledků pak jen už telegraficky:
D21A 11. Bára Krejčíková
        25. Věrka Staňková
        26. Irenka Kurfürstová (o vteřinu za Věrkou)

H16A 8. Jiří Jöergen Nečas
      29. Jan Koláč Kolárik
      37. Martin Bourač Krajča

H20A 1. Broňa óóó Přibyl
        4. Tomáš Trhač Krajča
      13. Mrzák Mrzák Mrzák

H21E 1. Michal Bingo Smola
      18. Evžen Překližka Pekárek
      20. Jan Negr Šidla
      21. Štěpán Šalát Dlabaja
      30. Jiří nevimjestlimuzunapsatParoubekabychmocneurazil Krejčík

H21A
8. Tomáš Dědek Podmolík
       14. Tomča Tomča Slováček

Odpoledne jsme se přesunuli k Novému Městu pod Smrkem, kde proběhly štafety. V podhorském, ale přesto poměrně rovinatém lese rozhodovaly především rychlé nohy a dostatečné dívání se na buzolu. V mužích vyhrála naše áčková štafeta ve složení Murko, Šalát a Bingo, kde hlavně finišmen předvedl famózní (nebo žeby už standardní?) výkon a zajistila si (mimo jiné) slušivé oblečky, ze kterých se pak do konce závodů téměř nevysvlékla.

Výsledky ostatních štafet:
D18 28. Peťa Hoferková, Markéta Drgová, Iva Judy Vintrová
D21 21. Bára Krejčíková, Irenka Kurfürstová, Věrka Staňková
H18 16. Petr Husťák Láznička, Jiří Jöergen Nečas, Jan Koláč Kolárik
      20. Lukáš Vysmátý Popelka, Martin Bourač Krajča, Tomáš Ko4ka Nečas
H21 1. Jan Negr Šidla, Štěpán Šalát Dlabaja, Michal Bingo Smola
      9. Evžen Překližka Pekárek, Broněk óóó Přibyl, Tomáš Trhač Krajča
     16. Mrzák Mrzák Mrzák, Tomáš Tomča Slováček, Tomáš Dědek Podmolík

V neděli pak po (pro někoho více, pro někoho méně) klidné noci následovaly druhé štafety. Běželo se ze stejného shromaždiště, jen na druhou stranu. Znamenalo to, že jsme se museli potýkat s více hustníky, porosty bažinami a vůbec... V mužích favorizovaná áčková štafeta TZL bohužel nepotvrdila sobotní převahu i přes standardně famózní Bingův výkon - vyrážel na trať za štafetami TZL B i C. Nakonec z toho bylo páté místo.

Fšecky štafety:
D21 24. Bára Krejčíková, Irenka Kurfürstová, Věrka Staňková
H18 16. Lukáš Vysmátý Popelka, Jiří Jöergen Nečas, Jan Koláč Kolárik
H21 5. Jan Negr Šidla, Štěpán Šalátik Dlabaja, Michal Bingo Smola
      8. Evžen Překližka Pekárek, Tomáš Dědek Podmolík, Tomáš Trhač Krajča
     12. Mrzák Mrzák Mrzák, Jiří Jiřin Krejčík, Broněk óóó Přibyl

Zpáteční cesta za neustálého dohadování se o čurpauzách, hodnocení a kvalitě bránického piva uběhla poměrně rychle.

Opravdu to někdo dočetl až sem? Nevěřím.

 

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Strava