{mos_sb_discuss:5}Auvergne - Šesté místo na klasické trati vybojoval včera ve finále Světového poháru v orientačním běhu český reprezentant Michal Smola, čímž napodobil výsledek Dany Brožkové ve sprintu. Za vítězným Thierrym Gueorgiouem zaostal zlínský závodník o téměř jedenáct minut. Nejlepší z českých žen Dana Brožková doběhla desátá, vyhrála švýcarská suverénka Simone Niggliová-Luderová.

Orientační běh

Smola se v závodu na 13,2 kilometru pohyboval kolem sedmého a osmého místa. V závěru však dokázal zrychlit a propracoval se na konečnou šestou příčku.Suverénně s náskokem téměř čtyř minut triumfoval domácí Gueorgiou, který tak míří za svým cílem vyhrát celkové pořadí Světového poháru. Zatím vedoucí běžec seriálu Daniel Hubmann ze Švýcarska včera chyboval a skončil až na 45. místě s více než půlhodinovým odstupem za vítězem. (čtk)