Reporty ze závodů

{mos_sb_discuss:5}

Čtvrtek 7.9.2006, den 2. etapy

Další časné ráno, první vstává kolega Mirek, který si ustlal na balkóně. Prý je tam lepší vzduch. To je sice fakt, hlavní příčinou však byly zásahy do hlavy, když jsem se po něm oháněl, kdykoliv hlasitě zachrápal. Zbyla na nás totiž manželská postel, ustlaná přesně tak, jako ve filmu Sluce, seno, erotika. Po rozebrání přehozů a prostěradel teď tedy došlo k rozebrání postele a jeho matrace se definitivně přestěhovala za balkónové dveře. Od té doby se chrápání ozývalo dosti tlumeně. Měl totiž pro jistotu přivřené dveře a všechny moje boty odklidil z mého dosahu. (Zásah podpatkem víc bolí.)

Po návratu od moře jsme si ještě stačili prohlédnout vyvěšené fotografie z předchozího dne a kdo uměl italsky, tak titulní stranu novin (celá věnována této sportovní události) s hromadným snímkem účastníků her.

 Snídaně, tentokrát chudší o 2 bagetky. Následkem toho zmizely všechny balené tousty a balené slané tyčinky, které byly na každém stole k dispozici. Od té doby jsem si začal schovávat bagetku od oběda a večeře, neboť z domu jsem zvyklý na rohlíky 3. Bandito kontroloval, zda nemáme více malých hrnečků, než je nás u stolu. Naučili jsme se sice počítat italsky do čtyř, ale i několikrát vstávat za účelem doplnění nápojů a čekat, než personál naplní prázdné džbány. Zbytek dne prakticky stejný program, jako předchozí den.

2. etapa se běžela v zarostlém parku cyklistického areálu městečka Porto Viro, ležícího na levém  břehu hlavního toku řeky Pádu. Pro mnohé to byla krizová etapa, která dosti zamíchala pořadím. Stačila jedna trochu zarostlá cesta, která v mapě byla zakreslena velmi výrazně. Kromě prvních tří kontrol a předposledního postupu se běželo po pěšinách protínajících neprůchodná křoví. Opět vyhlášení, stejně jako vlastní průběh závodu, za asistence kamer italské regionální televize a fotografů, pěkné upomínkové ceny samozřejmostí.

Cesta zpět sice za tmy, vozidel na italských cestách stále neubývalo. Kojak opět kontroloval, zda někdo nesedí na schůdkách zadních dveří a byl nekompromisní. Po večeři diskotéka, na jejímž začátku proběhlo druhé vyhlašování a opět pěkné ceny. Diskotéku jsme poté přenechali místním a raději smyli pot v moři a zasedli k našim hudebním nástrojům a českým a moravským, kupodivu zejména valašským písničkám, oblíbeným nejvíce mezi českou a severomoravskou částí výpravy, a upíjeli dobré nasládlé italské vínko.

konec 3. části)

Jindra st.

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Nadcházející události

12 pro 2023;
16:00 - 18:00
Dráha na stadionu
13 pro 2023;
16:00 - 18:00
Trénink Klubovna
13 pro 2023;
16:30 - 18:00
Tělocvična ZŠ Kvítková
15 pro 2023;
16:00 - 18:00
Tělocvična GYZL
17 pro 2023;
09:00 - 13:00
Běh kolem Zlína

Přihlášení

Strava