První celorepublikové závody letošní sezóny se konaly v Struhařově nedaleko Prahy.

Počasí bylo vskutku aprílové, modrá obloha se střídala s hustým sněžením. Ale i za nepříznivých podmínek dokázali naši závodníci podat vynikající výkony.

V sobotu 9.4 se běželo mistroství české republiky v nočním OB. Pořadatelé si pro tento závod vybrali severní část mapy. Terén byl mírně zvlněný, ale místy byl i pořádný kopec. Mezi malými hustníčky a kameny bylo tak mnohdy velmi obtížné najít své kontroly, které navíc neměly reflexní prvky. V kategorii D18 si pro 15. místo doběhla Valentina Batani, stejné místo obsadil i Vašek Pernička v kategorii H16. V kategorii H18 se Tobias Pekárek umístil na 6. místě. V ženách brala Iva Kavánková 20. místo a v mužích Roman Zbranek 6. a David Mikel 55. místo.

V neděli 10.4 nás čekala první krátká trať žebříčku A. Běželo se ve stejném lese jen v jižní části, která nabídla větší množství kamenů, srázů a více kopců. V kategorii D18 si první body do žebříčku za 9. místo zapsala Valentina Batani, v ženské elitě skončila na 29. místě Iva Kavánková a na 41. Zuzka Chovancová. V H16 si doběhl Vašek Pernička pro 14. místo, v H18 Tobias Pekárek pro 5. místo. V mužské elitě byl 14. Roman Zbranek, v H21A byl 6. Tom Kolárik, 26. Mikel David a DISK byl bohužel Michal Kašpar.