Podrobnější informace k I. kolu najdete dále v článku.

Závod se uskuteční ve Zlíně na Bartošově čtvrti jižně od základní školy (mezi školou a koupalištěm).

Startovní listinu pro zítřejší závod najdete v informačním systému ORIS pod tímto odkazem:

https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7225

 

Vpravo nahoře je v menu "Startovka" a pod ní "Vše po kategoriích"  a "Vše po klubech".

Po rozkliknutí "Vše po klubech" najdete startovku podle jednotlivých škol, "Vše po kategoriích" otevře startovku po kategoriích.

 

Po rozkliknutí jedné ze startovek se pak nahoře objeví možnost "Zobrazení", kde můžete přepínat mezi startovkami po kategoriích a po školách a možnst "Tisk", který slouží k vytištění startovky.

 

Popisy kontrol jsou na mapě. Je možné si je i opsat na shromaždišti na svůj kousek papíru.

 

Čísla čipů jsou ve startovce jen u závodníků, kteří mají svůj vlastní čip. Zapůjčené čipy dostanou závodníci na startu (nikoliv na prezentaci), aby se zamezilo ztrátě čipu nebo jejich záměně (na čipu není jméno závodníka, je tam jen číslo). Půjčený čip závodník odevzdá při vyčítání čipů.

 

Jak funguje ražení Sportident se dozvíte na místě z ukázek, příp. z krátkého instruktážního videa:

https://www.youtube.com/watch?v=yqcWq8FH5yo

 

Oražení funguje zasunutím čipu do otvoru v kontrole. Ta vydá světelný (blikání) a akustický (pípnutí) signál pro potvrzení oražení. Někdy může být pípnutí slabší. Pokud není kontrola funkční (stává se velmi málo), závodník potvrdí průchod kontrolou oražením kleštěmi do mapy.

 

Na startu proběhne vymazání čipu (trvá déle), dále pak kontrola vymazání čipu a správné funkčnosti (trvá krátce, asi půl sekundy), na startovní čáře se pak může orazit startovní kontrola. Stejným způsobem (krátkým zasunutím) se razí všechny kontroly na trati a jednotka na cílové čáře (viz instrukážní video).

 

Po naražení kontroly si závodník srovná mapu na sever dle nášlapky na stojanu kontroly (příp. podle buzoly, pokud má) a zvolí si směr na další kontrolu.

 

Po proběhnutí cílem je nutné ještě navštívit místo vyčítání čipu, kde závodník obdrží záznam o průchodu kontrolami a odevzdá půjčený čip.

 

Při ražení kontrol je nutné dodržet správné pořadí. Pokud závodník nějakou kontrolu vynechá, může se k ní vrátit, ale od této kontroly musí znovu orazit všechny následující kontroly v předepsaném pořadí podle mapy.

Nadcházející události

12 pro 2023;
16:00 - 18:00
Dráha na stadionu
13 pro 2023;
16:00 - 18:00
Trénink Klubovna
13 pro 2023;
16:30 - 18:00
Tělocvična ZŠ Kvítková
15 pro 2023;
16:00 - 18:00
Tělocvična GYZL
17 pro 2023;
09:00 - 13:00
Běh kolem Zlína

Přihlášení

Strava