Tradiční oddílové soustředění na konci dubna se letos uskutečnilo v Máchově kraji, kousek od rybníku Máchovo jezero, v lesích u obce Doksy, se zázemím v Lesním hotelu.

Po odpolední cestě přes půl republiky a večerní večeři byl nachystán pro odvážlivce první trénink - Noční mapový trénink. Trénink byl pojat jako seznámení s terénem, vyzkoušení si běhání v borůvkách a vyklepání noh po náročné cestě

NOB: Mapa T1, tempo volné, neměřeno 

Sobotní ráno přišel na řadu svižnější trénink. Tratě okruhů prověřily schopnost rychlého a směrově přesného pohybu v měkkém terénu

Okruhy: Výsledky, mapy okruhů A, B, C, D 

Na odpoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ti zkušenější vyrazili pilovat mapovou techniku. Tzv. kombotech bych rozdělen na tři části: Vrstevnicová mapa, paměťák a odbočovák s náběhy přes hranu. Méně zkušení závodníci zůstali v okolí hotelu a jejich úkolem bylo běžet liniovou trať, na které byly kontroly, které měli orazit. 

Kombotech, linie: Výsledky, mapa vrstevnicovka, paměťák, odbočovák (vše T1), linie T3

Večer se pár dalších odvažlivců vypravilo na noční trénink, který zůstal roznesený po celou dobu soustředění. Ostatní vypnuli internety, abychom se společně mohli podívat na jeden z nejznámnějších závodů světa - švédskou 10milu (Tiomilu).

Ráno jsme u snídaně stihli doběh vedoucích štafet a společně se vypravili na další trénink. Ten byl pro většinu složen ze dvou částí: Sprint ve městě a had kontrol v lese. Jen mladší závodníci běželi pouze sprint. Tratě z dílny Perníka byly pěkné, daly zabrat jak po fyzické, tak po mapové stránce. Všichni se z lesa (či města) vraceli pořádně vyčerpaní. 

Sprint + had: Výsledky, mapa sprint, had (vše T1)

Odpolední trénink byl opět rozdělen na dvě skupiny. Část starších žáků a starší jeli na vrstevnicovku, kde zjistili, že naběhnout z kopce správné údolí či hřbet nemusí být vždy úplně jednoduché. Ostatní se vydali na Oltářík, kde je čekala technická trať.

Vrstevnicovka, Oltářík: Výsledky, mapa vrstevnicovka T1, Oltářík T3

Večerní program obohatila výborná soutěž SKOB Zlín má talent. V ní se představilo 12 skvělých účinkujících!

Ranní trénink byl prvním letošním oddílovým přeborem. A sice na krátké trati. Stavitel tratí Evžen postavil velmi rychlé tratě, na kterých se chybovalo hlavně směrově. 

Přebor TZL na middlu: Výsledky, mapa T1

Závěrečným zlatým hřebem soustředění byly štafetky na upravené mapě. Na mapě, kde si nikdo nemohl být ničím jistý. Cesty byly potoky, z prohlubní se staly budovy a z vrstevnic ploty. 

Štafetky: Výsledky, obrazové výsledky, mapa T1

Díky všem za účast na soustředění, hlavně všem, kteří se podíleli na náročných přípravách soustředění!

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.