Ve čtvrtek 10.10.2019 proběhlo v okolí salesiánského kostela Panny Marie na Jižních Svazích II. kolo olympiády zlínských škol v orientačním běhu.

Pokud jste byli na závodě přítomni, víte, že v poslední třetině závodu došlo k bouřce a velké průtrži mračen, která byla příčinou toho, že závodníci startující v časech cca 45 a dále měli zcela odlišné podmínky, než závodníci startující dříve. S provazy deště se vypořádali na jedničku a mají náš hluboký obdiv. Při závodě se jim však zcela rozmočily mapy a startovní průkazy, takže pokud v cíli vůbec měli co odevzdat, předávali jen zbytky papíru, ze kterých se nedalo vyčíst, jestli trať absolvovali, a nebylo možno spočítat jejich výsledný čas. Bohužel se nejednalo o jednotlivce, ale například v kategorii nejmladších šlo o 15 dvojic z celkového počtu 58, tj. cca o čtvrtinu závodníků.

Vzhledem k této situaci se spočítaly doběhové časy tam, kde to bylo možné, a stanovilo se orientační pořadí v jednotlivých kategoriích. Takto byly závodníci rovněž vyhlášeni a předaly se jim ceny.

Avšak co se týče závodu škol, bylo rozhodnuto, že z důvodu neúplnosti výsledků, které nemohl nikdo ovlivnit, se toto kolo nebude do závodu škol započítávat. Velice nás to mrzí, za dosavadní historii závodu jsme k podobnému kroku nemuseli přistoupit, ale za dané situace nám to připadá jako jediné správné řešení. Věříme, že rozhodnutí pochopíte a na jaře se opět uvidíme.