{mos_sb_discuss:5}Včera 22.10. úspěšně proběhlo na ZŠ Dřevnická II. kolo letošní Olympiády, současně jako Dny orientace ČSOB. Proto také Bingo předával ceny - viz foto.Výsledky se na stránkách brzy objeví, ale i samotná účast byla vysoká - na 250 startujících z 15 škol.

Co se nám ale povedlo "nad plán" - díky novým kontaktů na zlínskou radnici, tiskovou mluvčí Marii Masaříkovu. Na základě našich základních informací o Olympiádě připravila "Tiskové sdělení", který bylo jejím jménem rozesláno na cca 30 adres redací, rádií a televize ve zlínském regionu. Ještě jsme to doplnili nějakou fotkou a včerejší mapou. Co s tím vším udělají novináři - to se uvidí. Již teď je ale jasné, že my, kdybychom "se rozkrájeli", na takovou masivní propagaci prostě asi nemáme, zvláště v našem sportu. Teď jsou ty kontakty již navázané - jen je v budoucnosti využívat.

Takže, čtěte, poslouchejte rádio, dívejte se na televizi. Čím víc se ve Zlíně bude o našem sportu mluvit - asi tím lépe.

Honza

 

T i s k o v é   s d ě l e n í

Zlín 23. října 2009, Magistrát města Zlína

Dny orientace ve Zlíně - Olympiáda zlínských škol

Celkem 250 žáků ze 14 základních škol se zúčastnilo druhého kola sedmého ročníku Olympiády zlínských škol v orientačním běhu, který se tentokrát konal v okolí ZŠ Dřevnická. Ceny vítězům předali ředitel závodu Alois Láznička a zlínský úspěšný reprezentant v orientačním běhu Michal Smola.

„Zlínský oddíl se tímto kolem olympiády přihlásil k celorepublikovým Dnům orientace,“ řekl předseda Centra historie orientačního běhu Jan Žemlík a dodal, že Český svaz orientačního běhu vyhlásil měsíc říjen jako měsíc „Dnů orientace“. Tímto krokem chce zvýšit mezi mládeží zájem o orientační běh.

V průběhu šesti ukončených ročníků Olympiády zlínských škol v orientačním běhu běhalo po sídlištích i přilehlých terénech více než pět tisíc školáků z patnácti zlínských škol.

Olympiáda má vždy čtyři kola - dvě na podzim a dvě na jaře. Vítězové se pak zúčastňují krajského, případně celostátního finále.   Pořadatelem je SKOB Zlín a Magistrát města Zlína.

Marie Masaříková
tisková mluvčí

 

 olympiada-skol-2009-ii.kolo_1.jpg

 Neznámý závodník na trati.

 

olympiada-skol-2009-ii.kolo_2.jpg

Michal Smola (6. zleva nebo snad raději 4. zprava) předává medaile vítězům.

 

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Online členové

Strava