{mos_sb_discuss:5} Víkendovými závody M ČR klubových štafet a družstev ukončili zlínští orientační běžci – SKOB Zlín letošní českou mistrovskou sezónu 2009.

Vrcholové republikové závody letos proběhly v 7 mistrovských soutěžích – dlouhá trať, noční, sprint, krátká trať, klasická trať, mistrovství klubových štafet a družstev. Celkově získali zlínští orientační běžci 20 medailí. Detailně – 11 x zlato, 3x stříbro, 6x bronz. Docela dobrý výsledek – ten skutečně odpovídá současným kvalitám klubu SKOB Zlín.

Kdo ze zlínských „orienťáků“ se o tyto medaile zasloužil? Nebude to výčet všech jmen, ale jejich  většina se objevuje na medailových postech v M ČR klasická trať 19.-20. v Blansku a na M ČR štafet a družstev 3.-4.10. v Jičíně.

 

Klasika

H 70, zlato – Alois Láznička
D 35, bronz – Dagmar Podmolíková
D 50, bronz – Věra Krajčová
D 55, bronz – Eva Horynová
H 21, bronz – Michal Smola
H 35, bronz – Pavel Žemlík

 

Štafety

H 21, zlato    Šidla, Barták Smola
H 105, stříbro    Podmolík, Žemlík, Pekárek
D 135, stříbro    Horynová, Koláriková, Batani
H 165, bronz    Nečas R., Jelínek, Slováček

 

Družstva

HD 175, zlato    Podmolík, Batani, Pekárek, Podmolíková, Šidla

(pro vysvětlení: u kategorií s třímístným číslem = minimální součet „stáří (nebo mládí)“ startujících závodníků ve štafetě nebo družstvu – platí pouze pro veterány nad 35 let)

 

Je zřejmé, že v současné době naše medaile „sbírají“ hlavně zlínští dospělí a veteráni. Máme ale také nadějné mládí. Jiří Nečas, H 18 získal zlato na M ČR -  krátká trať a stříbro na M ČR - sprint. Také úspěšně reprezentoval Českou republiku na Evropském mistrovství dorostu v Srbsku, odkud si přivezl bronz ze sprintu a zlato ze štafet.

Je nutno vzpomenout velmi dobrý výkon Ivy Kavánkové (D 14), která nejlepším dosaženým časem na svém 4. úseku velmi přispěla k pěknému 6. místu sedmičlenného družstva žactva Valašské oblasti.   A nakonec – medailová umístění naši členů v dlouhodobých žebříčcích OB v hlavních kategoriích:

Gigasport Český pohár 2009    1. místo, Michal Smola
Hummel sprint cup 2009    2. místo, Michal Smola

 

Jan Žemlík, SKOB Zlín

 

Několik fotografií od Petra Kadeřávka:

 

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Strava