Reporty ze závodů

Poslední květnový víkend jsme se vydali ve skromném poču +/- 6 lidí na západ Čech zabojovat o body do Českého poháru štafet, České ligy klubů, žebříčku A, Českého poháru, rankingu a světového sprintového rankingu. Zkrátka náročný víkend za krásného slunečného počasí ;)

V sobotu hned ráno nás čekaly štafety v Třemošné. Zlín postavil pouze jednu mužskou a jednu ženskou, a to ještě s velkým přispěním Pražáků a dorostenek. Kluci ve složení Šalátik - Jiřin - Rouman vybojovali v obrovské konkurenci 71 štafet krásné 14. místo, holky ve složení Jíťa - Zuzka - Halča skončily jen o místo hůř. Celkové výsledky zde.

Po štafetovém závodě jsme se přesunuli do centra Plzně na nádvoří pivovaru Pilsner Urquell a s napětím vyhlíželi odpolední závod ve sprintu. Prvním nemilým překvapením bylo, že pořadatelé museli na poslední chvíli zkracovat tratě některých kategorií a zrušené kontroly pouze ručně zašrafovali, což se jim později dost vymstilo. Dalším překvapením byla složitost tratí, se kterou jsme se prali statečně, avšak v některých případech marně. Skvěle si ale vedl Ben, který vyhrál H21C, a taky Halča v D16A, která na 12. místě ztratila jen minutku na vítězku. Mnoha kategoriím byl závod kvůli dodržení regulérnosti ukončen předčasně - "Ve spěchu provedený ruční zákres byl ale v některých mapách nepřesný, což narušilo regulérnost závodu v dotčených kategoriích. Hlavní rozhodčí se proto obrátil s podnětem na řešení nastalé situace na jury. Po prověření všech okolností jury rozhodla o ukončení závodu kategorií D16A, D18A, D20A,D21E, H16A, H18A, H20A a H21E na poslední kontrole před dokresleným zkrácením tratí."

Oddílové i celkové výsledky zde

Odkazy na GPS tracking D21: https://www.tulospalvelu.fi/gps/20180526D21E/ H21: https://www.tulospalvelu.fi/gps/20180526H21E/

Zhodnocení sprintu naším nejlepším sprinterem tady

 

Rozčarování ze sprintu jsme se snažili hodit za hlavu a po nedobrovolné a velmi pasivní noční účasti na diskotéce zabojovat ještě v lese. Obě štafety změnily své složení, ke klukům se na druhý úsek přidal Ben a holkám finišovala Betty. Lepší umístění si nakonec odnesla ženská štafeta, která doběhla na 20. místě, pánové to jistili na konci třetí desítky na 29. místě. Vybrané štafety běžely s GPS jednotkami, a tak se na postupy našich mužů můžete podívat.

Po 4. kole ČPŠ je štafeta D21 na 11. místě, štafety H21 na 12., 35. a 46. místě. Avšak v České lize klubů drží SKOB Zlín zatím parádní 5. místo!

 

 

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Strava