Kdo si chtěl výletu naplno užít, mohl se vypravit už v pátek a vyzkoušet si maďarský terén nanečisto a projet si pár kontrol v lesoparku přímo ve Veszprému. Toho využil jen náš vůz s posádkou Novas, Chláďa a Graubna. Protože jsme chtěli Chláďovi dopřát maximální komfort a možnost soustřeďení, pro cestu jsme zvolili vůz větších rozměrů, ve kterém jsme i nocovali. Vyrazili jsme v pátek ráno a klidnou jízdou jsme dojeli do cíle akorát na prezentaci. Poté jsme si jeli už při západu slunka (romantickém) rychle projet téninkovou mapu a pak se přesunuli na asi 15km vzdálené shromaždiště, kde jsme tím pádem byli jako první. Tu jsme přespali a ráno jsme tak měli krásné předzávodní dopoledne. Během relaxace jsme pozorovali přijíždějící auta, já jsem v nich sledoval nadějné závodnice, Chláďa pozoroval vypracovaná lýtka potencionálních soupeřů a Novas asi jen tak zewloval. Pak dojel i Cic s Fildou a Hančíci, z jejichž původně plánované posádky zůstal jen Roman a Katka. Vypadly obě Hanky, které byly nahrazeny jedním Davidem. Ve startovce tak figurovalo 8 jmen za SKOB Zlín.

V sobotu byl na programu middle a odehrával se na mapě s místy megahustou sítí pěšin a cestiček (vyjetých od motokrosařů) ve zvlněném terénu připomínajícím asijskou step. Semtam křoví, semtam keř, občas nějaký lesík, někde i les. Nutno dodat, že oba dva dny bylo povoleno jezdit na kole i mimo cesty. Hned úvod byl spestřen soutěží o nejvyšší rychlost (měřila se takových 80m po startu). V závodě se dařilo zejména Katce H., která dojela 2., a Cicvovi, který skončil 3. Pan Hradil Jiří dojel 8. v elitě (z Čechů byl 4.), což je dobré, ačkoliv on sám si to samozřejmě nemyslí.

Za zmínku stojí taky moje 85. místo při premiéře v elitě. Ale tak asi jsem byl moc namotivovaný a z přemíry snahy se vyklubala megabrutální chyba na 5. kontrole, po níž se z psychologického hlediska proměnil závod ve výlet. Okořeněné to pak ještě bylo defektem, kdy jsem nejdřív 2x dofoukával a když jsem si při pohledu na mapu spočítal, že bych to musel dofouknout ještě asi 48x, tak jsem se rozhodl pro výměnu duše. Z této výměny si určitě vezmu ponaučení, protože postup „vyndat duši z pláště, vyndat duši z kapsy, vyndat trn z pláště, nandat duši do pláště, nafouknout a zjistit, že jsem tam dal omylem znova tu píchlou duši.." není zrovna nejrychlejší. Po opětovné výměně a úspěšném nafouknutí jsem pak pro jistotu hned na další kontrolu jel zase blbě. "Tak snad příště," říkal jsem si až do cíle..

Jinak sory, že jsem tady nejvíc řádků věnoval sobě, ale tak logicky si toho z mojí jízdy pamatuju nejvíc :D. Ostatní můžou svoje postřehy napsat v diskuzi ;-)

 Sobota však ještě nebyla u konce. Následoval večírek v (prý) největší studentské hospodě ve Veszprému a bylo to tam fakt celkem útulné (pivo za 1euro a tak..). Proběhlo zde vyhlášení s aktivní účastí našich zmíněných medailistů a s osobitýýýýýýýýýýýýýýýýýýýým moderováním místního asimaďara. V průběhu večera se celkem pěkně pařba rozjela (Agnes ju rozjela) a pomalu se měnila v ryze českou záležitost, když někdo rozumný narval do playlistu převážně české songy. Za Zlín jsem tam pak zůstal už jen já (trošku v rozporu s mým cílem nejet tak blbě i v neděli), ale naštěstí se jim po půlnoci sekl komp a po restartu hrozil návrat k maďarskému výběru hudby. Tak jsem šel spát i já.

Druhý den se jel long s hromadným startem. Proti obavám to však bylo vpohodě a byl to pěkný závod. Startovaly skupiny po kategoriích a každý závodník měl 3 mapy. Na prvních dvou (1:15000) to bylo rozfarstované tak, že úplně stejnou trať měl asi každý osmý a tak se to brzo roztrhalo (teda to třeba vúbec takový Chláďa neví, protože jel od začátku na prvním místě). Tentokrát se jelo převážně v lese. Až pak poslední mapa byla znovu ta sobotní pavučina pěšin po loukách, ale tentokrát na mapě 1:10000. Tu už měli v kategorii všichni stejnou. V elitní kategorii mužů proběhl 4členný spurt do cíle. Byl v něm i Chláďa, ale ten bohužel skončil až bramborový, přestože ještě na před(před?)(před?)poslední kontrole vedl. Stejně se umístila i Kačka. Bednu tentokrát zachránila až naše bednová jistota v podobě Cicvy.

Po velmi pěkném víkendu pak následoval přesun domů.

Shrnutí: bylo tam pěkně, terén zajímavý, počasí super! A ten Veszprém bylo taky překvapivě moc pěkné město.

Köszönöm a szervezők!

 

Výsledky                     SO (middle)     NE (long)         kat.

Hančíková Kačka          2./16                4./17            W20

Němec David               13./21              mp(?)            M20

Pastuszek Filda           10./30              mp(?)            M21B

Novotný Petr               12./30              6./33             M21B

Hradil Jirka                  8./100              4./93            M21E

Graubner Honza          85./100            47./93            M21E

Hančík Roman             30.47               32./44           M40

Nejedlý Petr                 3./19                3./18            M50

 

Užitečné odkazy: http://translate.google.com/

Další fotky a kompletní výsledky na www.mtbo.hu (vč. leteckých ze startu longu)

 

 

Přihlášení

Strava