Začátkem prázdnin proběhlo Mistrovství světa veteránů v OB (WMOC 2019 5.-12. 7.) v Lotyšsku. Z našeho oddílu se zúčastnili Standa Valla, Dáša a Víťa Jelínkovi, Lojza Láznička, doprovázen tradičně manželkou. Lojza po bronzu v Estonsku a zlaté medaili v Dánsku letos získal jako jediný z české výpravy medaili. Sice bronz, ale aspoň díky za to! Na krátké trati pak byl 4. a na klasice 53.

 

 

Účast na mistrovství byla ze 42 zemí, kolem 4000 závodníků, v Lojzově H 80 158 závodníků. Během 9 dnů jsou 3x modelový trenink podle typu závodu, 2x kvalifikace a 3 finálové závody. (Sprint- Byl v Rize, krátká model, kvalifikace v Bumbukalns, model a finále klasiky v Carnikava a Garezeri). Mimo závodní aktivitu byla možnost navštívit různá turisticky i sportovně zajímavá místa, jako Jurmalu (přímořské letovisko, navštěvováno v minulosti ruským carem), národní park Kemeru s rozsáhlými rašeliništi, oblast Sigulda, kde se nachází druhá nejnáročnější bobová dráha v Evropě.

WMOC 2020 bude příštím rokem na Slovensku, prkticky u nás, doufejme, že Lojza svým příkladem inspiruje i další členy našeho oddílu k účasti.

Komentáře  

#1 Tomáš Kolárik 2019-08-23 11:49
Lojziku, moc ti gratuluju, jsi borec!! Jen doplnim ze ten bronz je ze sprintu (https://www.wmoc2019.lv/Race-data/7/Results/SF_Results.htm#M80A)

Pro přidávání komentářů musíte být přihlášeni.

Přihlášení

Strava