V sobotu za krásného jarního počasí s teplotami parného léta se konal 1. závod ŽB Morava na Radostové.

Náš autobus byl opět plný zlínských nadějí a někteří obětaví rodiče přivezli ještě další závodníky auty. Shromaždiště ve sportovním areálu Radostova je nám dobře známo a opět nezklamalo. V místě byla možnost sledovat závodníky na doběhu, příjemně posedět pod stromy i u občerstvení, navštívit stánky se sportovním textilem na novou sezónu, využít teplé sprchy v areálu a na závěr zatleskat na vyhlášení nejlepším závodníkům, mezi nimiž naši nechyběli.

Tratě byly hodně fyzicky náročné a výkon zhoršovalo ještě parné počasí. Proto občerstvovací stanice na trati byly opravdu nutností a bez nich by mnozí závodníci ani do cíle nedorazili.

Jak si naši závodníci poradili s fyzicky náročným valašským terénem mnohde zarostlý ostružiním a s množstvím erozních i hlubokých rýh do nichž je stavitel Marek Cahel zahnal?

Výsledky ze soboty v ORISu.

Naši mistři Moravy na klasice ve svých kategoriích:

ženy:                                                         muži:

Batani Hana                                         Pernička Martin

Hájová Jana                                         Láznička Alois

Horynová Eva                                      Valla Stanislav

Nejzajímavější to však bylo v hlavní mužské kategorii, kde se mistrem Moravy stal:

ROMAN ZBRANEK

a v těsném závěsu se ztrátou pouhých 6 sekund jako druhý muž Moravy se umístil

ŠTĚPÁN DLABAJA

Díky všem za kvalitní sportovní výkony!

Na nedělní štafety v Petrůvce jsme vyráželi dobře rozcvičení ze sobotní klasiky a s velkými očekáváními, zda forma našim závodníkům vydží. Hodně se čekalo hlavně od mužů, kteří se úžasně předvedli na Jarním poháru, kde ohromili vítězstvím.

Počasí k nám bylo ve štafetovém dni milosrdnější, teploty klesly o několik stupňů a vanul vlahý větřík.

Ovšem co se tratí týče, ty již tak milosrdné nebyly a byly ještě drsnější než v sobotu. Ostružiny nechyběly a pořadatel terén nazval "kopcovitým valašským krpálem". Však převýšení téměř 400 m v hlavní mužské kategorii hovoří za vše.

Naši žáci v kategorii DH12 se vyskládali na 9.-12. pozici a dále pak na 15.-16. místě.

Kategorie DH14 zazářila na vyhlášení zlínskými barvami, protože štafeta ve složení Pekárek Tobík, Batani Valentinka a Hustý Adam obsadila krásné 2. místo, přičemž oba hoši měli nejlepší časy na svých úsecích. I další štafetě v této kategorii se zadařilo a obsadila pěkné 6.místo.

V kategorii H18 skončili kluci v polovině výsledkové listiny na 12. místě a děvčata v kat. D18 obsadila pěkné 5. místo

Veteráni Evžen, Podmol a Perník byli nominováni do mužské kategorie H21, kde bojovali statečně a zaujali pěknou 14. pozici.

Od veteránek Haňuly, Dagmuly a Eviny se v kategorii D105 očekávalo jednoznačné vítězství, k němuž by zajisté došlo, nebýt narušení průběhu 3. úseku voláním o pomoc. EVA PEKÁRKOVÁ ještě s dalšími dvěma závodnicemi v lese statečně přerušila závod a pomohla hledat dotyčného volajícího. Za to tyto závodnice obdrželi CENU FAIR PLAY a zaslouží si velké uznání.

V další veteránské kategorii D135 posílila štafetu zkušené Kamily Poláškové a Ireny Kolárikové mladá a nadějná Blanka Honnerová a v tomto složení štafeta dosáhla na pěknou 2. příčku. Další zlínská štafeta v této kategorii obsadila 5. příčku.

I veteránům v kat. H165 ve složení Karel Vrubel a Víťa a Petr Jelínek se dařilo - byli také 2.

V hlavní ženské kategorii D21 byly velmi úspěšné - IVA KAVÁNKOVÁ, ZUZKA CHOVANCOVÁ A JITKA JEŘÁBKOVÁ. Zářily na stupních vítězů na skvělém 3. místě!

Nejnapínavější byl ale boj v hlavní mužské kat. H21, kde běželi za Zlín dvě výborné štafety ve složení :

Šalát, Koláč, Roumen a Bingo, Broňek a Jergen.

Šalátik exceloval na prvním úseku a s minimálním 42 sekundovým odstupem doběhl druhý Bingo. Na druhém úseku pak po těžkém boji v lese obhájil Koláč první pozici, Broněk hájil pozici druhou. Roumen pak na úseku třetím skvěle udržel prvenství před atakem Zimmermanna ze Žabin. Jergen to měl nejtěžši, protože se na něj seběhli jak sršni natrénovaní mlaďoši s ještě věčně mladým Chromým a sejmuli ho. I tak odstup nebyl velký a je to další vynikající výkon našich mužů.

H21

VÍTĚZOVÉ: ŠTĚPÁN DLABAJA, JAN KOLÁRIK, ROMAN ZBRANEK

6. MÍSTO: MICHAL SMOLA, BRONISLAV PŘIBYL, JIŘÍ NEČAS

Výsledky nedělních štafet zde.

Mužům velice gratulujeme a přejeme, aby jim tato skvělá forma vydržela co nejdéle!

V celkové rekapitulaci máme vedení štafet H (web).

Pravděpodobně již postup 3x štafet na MČR a 2. místo v klubech (webpo těchto závodech, což tu dlouho nebylo !